Nadpotliwość

Problem nadpotliwości

Bardziej , niż wszystkie inne problemy stóp skrywany jest problem ich nadpotliwości.  W wypadkach, kiedy potliwości towarzyszą efekty zapachowe, z problemu patologicznego powstaje problem tabu, a wraz z nim „diabelski krąg”: ponieważ pocą się stopy, to nie zdejmuję butów, ponieważ nie zdejmuję butów, to smierdzi, ponieważ śmierdzi to nie zdejmuje butów, ponieważ nie zdejmuję butów, to pocą się stopy…

Jeżeli rodzice są zaniepokojeni, iż stopy ich dzieci szybko się pocą, mogą się uspokoić – jest to zjawisko powszechne i powinno samoistnie ustąpić w okresie dojrzewania.  Większym problemem okazuje się odpowiednia pielęgnacja stóp, niż sama dolegliwość. U maluchów nie powinno się stosować farmaceutyków blokujących pracę gruczołów potowych.

Przede wszystkim ograniczać kontakt skóry z wilgocią – regularnie zmieniać dziecku skarpetki, suszyć i dezynfekować buty, stosować naturalne, przepuszczające powietrze materiały. Trzeba pamiętać, iż wilgotne środowisko jest wymarzonym miejscem dla rozwoju innych chorób np. Brodawek i grzybicy.  Pomocne mogą być serie zabiegów z jontoforezy wodnej.
Czytaj więcej: http://aktywni.pl/aktualnosci/nadpotliwosc-stop/

Dla dzieci > Nadpotliwość

Strona Główna

Zamknij