Właścicielem Centrum Podologicznego na Zdrowiu jest Magdalena Hafezi – Chojecka – dyplomowany podolog z Niemiec. Od ponad 23 lat w zawodzie, od 19 lat posiada własny zakład podologiczny w Niemczech w okolicach Kassel.

Państwowy  egzamin – udzielający jej prawa używania tytułu podologa, zdała w październiku 2002, a od kwietnia 2003 – współpracuje z kasami chorych. Jest podologiem z zamiłowania i wolnego wyboru.

Od 8 lat działa w Polsce szerząc ideę i wiedzę podologiczną. Chętnie dzieli się swoją rozległą wiedzą i ogromnym doświadczeniem praktycznym ze wszystkimi pasjonatami ludzkich stóp. Oprócz wszystkich znanych technik podologicznych stosuje w swojej praktyce holistyczne podejście do pacjentów, u podstawy którego leży wnikliwa analiza i diagnostyka.

Obecnie prowadzi dwa gabinety podologiczne: w Łodzi i w Helsie (Kassel), jest wykładowcą na kongresach oraz organizatorką i trenerem kursów praktycznych technik podologicznych w Polsce. W swojej pracy zachowuje europiejskie standardy nauczania.

Wraz z zespołem Centrum Podologicznego na Zdrowiu  zajmuje się kursami, szkoleniami oraz profilaktyką i leczeniem stóp. Wykorzystuje wiedzę z zakresu chorób naczyniowych oraz ogólnej pielęgnacji kończyn dolnych. Przyjmuje pacjentów z problemami na stopach na bezpłatne konsultacje podologiczne. Obsługuje pacjentów z grup ryzyka, takich jak chorzy na cukrzycę, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych na stopach. Natomiast w przypadku powstałych dolegliwości przeprowadza zabiegi lub terapie z uwzględnieniem trudno gojących się miejsc. Pośredniczy pomiędzy pacjentem a specjalistami takimi jak: interniści, diabetolodzy, dermatolodzy, flebolodzy, chirurdzy, masażyści, fizjoterapeuci czy rehabilitanci.

Udziela wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów. Stosuje dedykowane środki farmaceutyczne, wykonuje protetyczne odciążenia szczególnie zagrożonych miejsc za pomocą opatrunków i ortoz. Wykonuje indywidualne klamry korygujące paznokcie wrastające oraz wkładki korygujące deformacje stóp. Przynosi ulgę obolałym stopom za pomocą tapingu podologicznego. Z pasją i holistycznym podejściem dba o profilaktykę stóp dzieci i młodzieży.

Zawód podolog – publikacja LNE&SPA 2011 r.

Centrum > O nas

Strona Główna

Zamknij